Процењује се да је светска хотелска индустрија остварила профит у вредности од 570 милијарди долара у 2017. години, приход који на крају пада на хотелске ланце и одмаралишта и који је генерисан из два могућа онлајн канала. Први, кроз процес директне резервације корисника на порталу или Маркетинг путем е-поште. А кључни савезник за привлачење купаца у хотелској индустрији страници сваког хотела или ланца, а други, преко онлајн туристичких агенција (са порталима као што су Екпедиа или Боокинг су неке од главних референци). Агде се генерише бипартитни профит. између онлајн агенције и ланца хотела или одмаралишта.
Опоравак клијената у хотелској индустрији путем е-маил маркетинга
Без обзира на начин на који је резервација генерисана, долазак шпице сезоне за летовање у различитим деловима света је јединствена прилика за све брендове и компаније у хотелијерству да привуку већи број резервација. Из ове перспективе. А једна од најбољих пракси за хотелске ланце је коришћење базе података е-поште претходно
„Хотелске компаније треба да узму у обзир да је маркетинг путем е-поште једно од примарних средстава за генерисање. А поврата улагања током сезоне летњих одмора. Почнимо тако што ћемо схватити да је лакше направити нову резервацију са неким ко већ зна ваше одредиште.
Приоритет је довођење нових гостију у снимање њихове е-поште
Као једна од најстаријих људских делатности, туризам ће увек, у већој или мањој мери, бити привреда у којој. А ће из године у годину долазити Prodavnice нови потрошачи. А јер је уобичајено да сваки човек.
Управо кроз рекламно улагање и правилно Мерење мотивације особља путем е-поште у ендомаркетинг кампањама управљање садржајем и каналима на друштвеним мрежама, не заборављајући присуство у онлајн туристичким агенцијама. А где ланци и хотели имају могућност да потенцијалне госте одведу на одредишне странице (за преузимање купона и/или промоција потрошача) или у најбољем случају. А директно у резервацију.
Међутим. А хотелске компаније морају узети деб директоријум у обзир да корисник не мора
Ово последње је још релевантније ако се узме у обзир да 53% корисника не напушта своје мобилне уређаје током одмора. Без обзира да ли је корисник у. А Мајамију, Паризу, Токију или Мексико Ситиј. А брендовима су отворена врата да привуку туристе и буду присутни у њиховим мислима за будућа путовања и планове за одмор.